درباره دیزی بار
با استعانت از ذات پاك پرورگار ، رستوران ديزی بار با هدف ارائه غذاهاي متنوع سنتي ايراني با محوريت ديزي بعنوان يك غذاي ايرانی - اسلامی، فعاليت خود را در تاريخ 1390/07/07 در شهر مقدس قم آغاز نمود. لذا، با عنايت به جايگاه ويژه غذاهای سنتی در ارتقای سطح سلامت تغذيه اي آحاد مختلف جامعه و نيز توصيه اطبا و پزشكان مبني بر استفادة بيشتر از غذاهاي سنتي و جايگزيني خوراكهايي از اين دست، بجاي فست فودها، ما را بر آن داشت تا در فضاي زندگي پيشرفته و مدرن امروزي، رستوراني سنتي با غذاهاي اصيل ايراني را در محيطي آرام و خانوادگي تأسيس و ايجاد نمائيم. 
ديزي بار، با طرح و ايده اي نو، براي اولين بار در سطح كشور، بسته بندي ويژه اي را براي ديزي هاي ارسالي خود به محل مشتريان طراحي و اجرا نمود كه با استقبال فراوان مشتريان مواجه گرديد. در اين بسته بندي، يك ظرف سفالي، كاسه سفالي بهمراه گوشتكوب چوبي براي مشتريان ارسال مي گردد تا ضمن نگهداشت غذا بصورت داغ، آسايش و راحتي را هنگام سرو براي مشتري در پي داشته باشد. 
مقوله كيفيت در غذاهاي طبخ شده كه طعم به يادماندني غذاهاي سنتي و خاطره انگيز ايراني را براي مشتريان فراهم مي آورد، همواره بعنوان مهمترين مؤلفه كاربردي در ديزي بار در طول سالهاي فعاليت ، مورد توجه مديريت و پرسنل اين مجموعه مي باشد. ديزي بار اميد دارد به عنوان عضو كوچكي از جامعه، بتواند گامي مهم در راستاي بسط و گسترش فرهنگ غذايي سالم در جامعه و خدمت به هموطنان عزيزمان بردارد.